فنی و حرفه ای

وضعیت برگزاری کنکور کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای سال 97

همانطور که در جریان هستید مدت تحصیل در هنرستان ها از دو به سه سال تغییر پیدا کرد. این تغییر باعث شد که در سال تحصیلی 97 – 96 دانش آموز سال آخری در هنرستان ها وجود نداشته باشد و اولین خروجی نظام جدید سه ساله هنرستان در سال تحصیلی 98 – 97 خواهد بود. و اولین کنکور کاردانی فنی و حرفه ای در سیستم جدید در تابستان سال 98 برگزار می شود.

اما شک و شبهه ای که با توجه به این شرایط وجود دارد نحوه ی برگزاری کنکور سال 97 هست که آیا اصلا این کنکور برگزار می شود یا خیر ؟ تا حالا یعنی شهریور 96 اطلاعیه ای مبنی بر این موضوع منتشر نشده است. به همین خاطر در همین مورد مکاتبه ای با سازمان سنجش داشتیم و این موضوع را پیگیری کردیم سوال و پیگیری هنرستان یار و جواب سازمان سنجش در تصویر زیر مشخص شده است.

وضعیت برگزاری کنکور کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای سال 97

با توجه به پاسخی که از سازمان سنجش گرفتیم به نظر می رسد که این موضوع قابل پیش بینی نیست و تا زمانی که مراجع مربوطه یعنی سازمان سنجش و آموزش و پرورش به طور رسمی اطلاعیه هایی را در اینباره اعلام نکنند نمی توان به طور قطعی نظری داد.

دپارتمان مشاوره هنرستان یار پیوسته پیگیر این موضوع هست به محض مشخص شدن و اطلاع پیدا کردن از این موضوع، حتما در کانال و سایت هنرستان یار اطلاع رسانی خواهیم کرد.