دانشگاه

انتخاب شهر و دانشگاه دانش آموزان هنرستانی

مقدمه انتخاب

وقتی که زندگینامه افراد موفق را بررسی میکنیم میبینیم یکی از اصلی ترین عامل های موفقیت هر فرد انتخاب هایی است که آن فرد در زندگی خود داشته ، مسئله انتخاب بسیار مهم و حیاتی است و می تواند زندگی هر کسی رو متحول کند و همیشه انسانهای موفق ، موفقیتشان را مدیون انتخاب های درستشان می دانند.

موضوع را با یک مثال راجع به اهمیت انتخاب پیش می بریم:

بیل گیتز مدیر مایکروسافت که معمولا به عنوان ثروتمند ترین فرد جهان از آن یاد می شود همیشه در مصاحبه های خود گفته یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت من ، استخدام افراد باهوش و کاربلدی بوده که وضع شرکت را متحول کردند بیل گیتز هنر استخدام کردن را یکی از مهارت های خود می داند.

پس اهمیت انتخاب برای همه ی ما روشن و واضح است ما در زندگی شخصی خود چند انتخاب مهم و سرنوشت ساز داریم :

انتخاب رشته

انتخاب شغل

انتخاب همسر

انتخاب محل سکونت

اینها جز مهمترین انتخاب هرکس در زندگی شخصی اش به حساب می آید. در ده سال گذشته یعنی از سال 85 تا ۹۵ که ما به صورت تخصصی انتخاب شهر و دانشگاه هنرستان را انجام دادیم هرساله نزدیک به ثبت نام و انتخاب شهر و دانشگاه با چند تا رویداد مواجه میشویم:

۱) خانواده و دانش آموز اطلاعات درست و موثقی برای بهترین انتخاب ها ندارند

۲) اولیا و دانش آموزان با حجم زیادی از نظرات و اطلاعات که از طرق مختلف به آنها انتقال داده می شود مواجه شده که این اطلاعات گاها ضد و نقیض بوده و در بیشتر موارد موثق نیست یا تجربه های شخصی افرادی است که نمی تواند برای دیگر دانش آموزان مفید واقع شود.

در این شرایط با اطلاعات کمی که در زمینه هنرستان هست دانش آموزان و اولیا با ابهاماتی روبرو می شوند که نیاز به پاسخگویی دارند.

در این شرایط ما در دپارتمان مشاوره هنرستان یار بر خود دانستیم که به عنوان حامی دانش آموزان هنرستانی از تمام انرژی و توانمان در جهت اطلاع رسانی درست و انتقال اخبار موثق به دانش آموزان استفاده کنیم.

اما چند تا نکته :

۱) تنها مرجع رسمی اطلاعات دفترچه ایست که سازمان سنجش در هنگام ثبت نام به صورت فایل PDF بر سایت خود قرار می دهد.

۲) تا سال ۹۵ دانش آموزان ۵۰ انتخاب داشتند که باید از آموزشکده های فنی و حرفه ای روزانه و شبانه و موسسات غیرانتفاعی انتخاب می کردند.

۳) این ثبت نام فقط برای آموزشکده های فنی و حرفه ای و موسسات غیرانتفاعی هست و ثبت نام برای دانشگاه علمی و کاربردی و دانشگاه آزاد در تابستان انجام می شود و مستقل از این ثبت نام است

۴) بیشتر دانش آموزان بحث انتخاب شهر و دانشگاه را جدی نمی گیرند و بسیار دانش آموزانی بودند که این موضوع مهم را بی اهمیت شماردند و درنهایت دچار اشتباهاتی شدند که قابل جبران نیست.

برخی از دانش آموزان بدون داشتن اطلاعات درست ، نسبت به انتخاب خود مطمئن هستند این دسته از دانش آموزان تعصب زیادی بر اطلاعات محدودشان دارند مثلا اظهار دارند که فقط می خواهند روزانه ها را انتخاب کنند و اطلاع ندارند که اگر شبانه ها را هم انتخاب کنند و بعدا برای ثبت نام به دانشگاه مراجعه نکنند برای آنها هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.

پیشنهاد میکنیم تا شروع انتخاب شهر و دانشگاه به مسئله ی انتخاب ها بیشتر فکر کنید این انتخاب ها بسیار مهم و سرنوشت ساز هستند.

برای اینکه شما بتوانید با اطلاعات درست و موثق بهترین انتخاب ها را انجام دهید ما پکیج مشاوره ای تهیه کردیم که شامل یک فیلم آموزشی هست که تمام مطالب ، نکات و جزئیات انتخاب شهر و دانشگاه را به طور کامل توضیح می دهد.

این فیلم در قسمت فروشگاه سایت موجود است پس از خرید و دیدن این فیلم مشاوره ای مشاوران ما با شما تماس گرفته و هرگونه سوال یا ابهامی که برای شما باقی مانده را حل می کنند تا با خیال راحت و بدون نگرانی انتخاب های مطمئنی را داشته باشید.

هنرستان یار حامی دانش آموزان هنرستانی سراسر کشور

لوگو

دپارتمان مشاوره هنرستان یار